Este haos la Petrolul! Lazăr spune abia acum adio clubului
Petrolul Ploiești a emis marți un comunicat de presă în care anunță faptul că, ”în lumina ultimelor evenimente”, Costel Lazăr nu va mai ocupa funcția de președinte al clubului.
„Începând cu data de 16 decembrie 2022, raporturile contractuale dintre mine și ACS Petrolul 52 vor înceta pe cale amiabilă, conform articolului 55, litera B din Codul Muncii.
„Președintele clubului, vicepreședintele Petrolului și directorul de marketing sunt toți în concediu. Au fugit cu toții! Ați mai pomenit așa ceva? Dacă așa se conduce un club, este foarte urât din partea lor. Am rămas singur la Petrolul, tocmai acum când se apropie derby-ul cu Rapid”, a spus Claudiu Tudor, pentru ProSport.
Derby-ul dintre Rapid și Petrolul se va disputa miercuri, de la ora 19:00, pe stadionul din Giulești.
Urmăreşte mai multe știri pe pagina de Facebook „Deprahova.ro” !
Au rupt tăcerea! Nae Constantin și elevii săi, despre problemele prin care trec la Petrolul
